طراح وب سایت حرفه ای خود شوید / آشنایی با وردپرس

در دنیای مدرن امروز، رقابت در فضای مجازی بسیار داغ و داغ تر شده است و امروزه اکثرا تمایل دارند که از طریق اینترنت به راحتی به مقصود خود برسند. نرم افزار های بانکی، وبلاگ های شخصی، فروشگاه های آنلاین، سایت های خبری، پزشکی، مهندسی، سایت های دولتی و ... امروزه به وفور در اینترنت یافت می شوند.
اگر تاکنون جهت راه اندازی وب سایت اقدام نکرده اید، امروز بهترین فرصت است. با توجه به گسترش روز افزون تکنولوژی و نرم افزار ها امروزه حتی بدون داشتن تخصص خاصی در زمینه طراحی، هزینه های جانبی ونیز بدون صرف وقت و زمان زیاد می توانید طراح وب سایت حرفه ای خود شوید.
جهت طراحی سایت بدون نیاز به دانش خاص، می توانید از سیستم های مدیریت محتوا، استفاده کنید که از مشهور ترین آنها، وردپرس (Wordpress) می باشد.
در یک نگاه کلی می توان گفت اساس و پایه های وب سایت شما و نیز کد های برنامه نویسی لازم در وردپرس از قبل آماده شده است و شما تنها می بایست نسبت به آپلود متون، اطلاعات و عکس ها و دسته بندی های مختلف و پیکربندی آن اقدام نمایید.
اشاره به این موضوع نیز خالی از لطف نیست که امروزه اکثر طراحان وب سایت نیز از سیستم های مدیریت محتوا در سایت های مختلف استفاده می کنند. در واقع زیر ساخت پیش فرض سایت را نصب نموده و سپس با افزودن برنامه های مختلف و نرم افزار های متنوع ویا با اعمال تغییرات در کدنویسی، در جهت سفارشی نمودن طراحی سایت اقدام می کنند.
جهت طراحی سایت با وردپرس، پس از نصب فایل اولیه، در ابتدا شما با یک قالب پیش فرض و ساختار ابتدایی سایت، نظیر شکل زیر مواجه می شوید.
whats is WP-0
 
در نگاه اول، این نمای ظاهری پیش فرض بسیار ساده و ابتدایی می باشد. اما به تدریج یا قرار گرفتن مطالب و عکس ها و نیز افزودن برنامه های متنوع سایت شما به یک سایت حرفه ای تبدیل خواهد شد.
همچنین بخش مدیریت سایت به شکل زیر در اختیار شما قرار می گیرد. در واقع تمامی عملیات نظیر افزودن مطالب، عکس ها، پیکربندی و تنظیمات کلی سایت از این طریق صورت می گیرد.
whats is WP-01
 
همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با عملکرد وردپرس می توانید به مقالات زیر رجوع نمایید:
 

آیا این پاسخ مفید بود؟

خوانده شده

چگونه یک نام دامنه (دامین) مناسب انتخاب کنیم؟

نامگذاری در هر موردی می تواند سرگرم کننده و البته در عین حال تا حدودی دلهره آور باشد. بسیاری از...

دستورات کاربردی مانیتورینگ سرور های لینوکس

با توجه به گستردگی دستورات خط فرمان سیستم های تحت لینوکس، در این مقاله 20 دستور از کاربردی ترین...

keepass چیست و چگونه کار می کند ؟

امنیت رمزهای عبور و به حافظه سپردن رمزهای طولانی و پیچیده برای حساب های کاربری متعدد، داستانی...

اهمیت به روزرسانی وردپرس و جوملا

احتمالا بسیار شنیده اید که سیستم های مدیریت محتوا (CMS) مانند وردپرس، جوملا، دروپال، پرستاشاپ و...

نقاط آسیب پذیری و ضعف های امنیتی در فایل Web.config (قسمت اول)

امروزه بزرگترین تهدید برای امنیت شبکه های سازمانی، از سمت وب سایت ها و اپلیکیشن های مبتنی بر وب...